Magyar Kendo, Iaido és Jodo
Szövetség

Bp. 1073. Dob utca 80. I./12.
mobil: +36 20 460 2565
tel./fax: +36 1 342 0034
e-mail: office@kendo.hu

EKB 2017

A XXII. Hungária Kendo Kupa eredményei

Hétvégén került megrendezésre a XXII. Hungária Kendo Kupa Budapesten a Kós Károly Kollégium tornatermében. Mint ahogy az már hosszú évek óta hagyomány, a nemzetközi tornát szeminárium, majd kyu és dan vizsgák előzték meg. A nagyszámú kendóka részvétele mellett több japán és európai magas fokozatú kendo mester tette tiszteletét a rendezvényen. A Hungária Kupán idén a japán Tsukaba Egyetem diákjai is részt vettek.

A hétvégi versenyeredmények alább olvashatók.

2014. július 26. szombat - 1. nap / 26th July 2014 - 1st day

Férfi egyéni / Men individual:

1. Yamashita Kazuma (Tsukuba University, Japán)
2. Hayashida Kyohei (Tsukuba University, Japán)
3. Arai Ryō (Tsukuba University, Japán)
3. Tóth Balázs (Szegedi Kendó Egyesület)
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Szegőfi Ákos (Budapest Fonix Kendo Club)
Szemán Bence (Bakony Kendo és Iaido Klub)

Női egyéni / Women individual:

1. Sasaki Nao (Tsukuba University, Japán)
2. Yabe Asuka (Tsukuba University, Japán)
3. Bővíz Marina (Magyar-Japán Kendo Klub, Budapest)
3. Manami Kobayashi (Wien, Ausztria)
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Alina Gdeczyk (Wroclaw, Lengyelország)
Lisa Van Laecken (Kenseikan, Belgium)

Junior / Junior individual:

1. Kirill Kremcheev (St. Petersburg, Oroszország)
2. Lukács Marcell (Budapest Fonix Kendo Club)
3. Komjáti Tamás (Magyar-Japán Kendo Klub, Budapest)
3. Lé Hoang Anh (Magyar-Japán Kendo Club, Budapest)
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Alexandra Sharenkova (St. Petersburg, Oroszország)
Kiss Balázs (Magyar-Japán Kendo Club, Budapest)

Gyermek / Children individual:

1. Gamauf Gergő (Budapest Fonix Kendo Club)
2. Hausel Richárd (Mushin Kendo Klub, Miskolc)
3. Küttel Márton (Magyar-Japán Kendo Klub, Budapest)
3. Oláh Benedek (Szigetközi Junior Kendo Klub)
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Ruslan Kremcheev (St. Petersburg, Oroszország)

Szenior / Senior individual:

1. Bárány Tibor (Budapest Fonix Kendo Club)
2. Dieter Hauck (Wien, Ausztria)
3. Mihalik Hunor (Magyar-Japán Kendo Klub, Budapest)
3. Suhajda A. Zoltán (Mainz, Németország)
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Suhajda Aladár (Mainz, Németország)
Szőke László (Mushin Kendo Klub, Miskolc)

Kyu / Kyu individual:

1. Nikola Djuric (Makoto Kendo Club, Szerbia)
2. Banai Dániel (Budapest Fonix Kendo Club)
3. Király Edit (Szegedi Kendo Egyesület)
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Dobó István (Magyar-Japán Kendo Klub, Budapest)
Maja Gacanovic (Kendo Beograd,Serbia)

2014. július 27. vasárnap - 2. nap / 27th July 2014 - 2nd day

Csapatverseny / Team competition:

1. Tsukuba University (Japán) – Kazuma Yamashita, Kyoheii Hayashida, Arai, Sasaki Nao és Yabe Asuka
2. Szerb férfi válogatott / Serbia men's national team – Vojin Milojevic, Uros Bobic, Jelicic, Andrej Šuma Milosevic, Aljosa Vuksanovic és Milos Jovanovic
3. Magyar-Japán Kendo Klub "A" csapata – Váradi Ábel, BŐVÍZ MARINA, Komjáti Tamás, Komjáti Krisztián és Lé Hoang Anh
3. Szigetközi Junior Kendo Klub – Dubi Sándor, Dubi Attila, Schreiner Dávid, Kertész Attila és Németh Péter
Küzdőszellem díj / Fighting spirit award:
Szegőfi Ákos (Budapest Fonix Kendo Club)
Kai Chen (Wien, Ausztria)

Bánáti Zsombor