Magyar Kendo, Iaido és Jodo
Szövetség

Bp. 1073. Dob utca 80. I./12.
mobil: +36 20 460 2565
tel./fax: +36 1 342 0034
e-mail: office@kendo.hu

EKB 2017

A VB magyar vonatkozású sorsolása közelebbről

Holnap kezdetét veszi a XVI. Kendo Világbajnokság Tokióban. A magyar csapat izgatottan, jó hangulatban várja a verseny kezdetét. Három évvel ezelőtt nagyon magasra került a képzeletbeli léc, hiszen férfi válogatottunk a magyar kendo egyik legnagyobb eredményét produkálta: Japán és Korea mellett a harmadik helyen állhatott együtt az amerikai csapattal a dobogón.

Suhajda Aladár Zoltán kollégánknak köszönhetően talán könnyebben áttekinthetővé válik majd a következő három nap programja.

Első nap, május 29. péntek

Férfi egyéni kategória

Dubi Attila vetélytársai a 12-es selejtezőkörben a venezuelai Carlos Chourio és a többszörös Európa-bajnok olasz Fabrizio Mandia.
egyes pálya - egyes csatorna

Babos Gábor a 23-as körben a cseh Jan Cílekkel és az izraeli KAWAHARADA Takanori
kettes pálya - kettes csatorna

Tóth Balázs ellenfele az 50-esben a belga Kensaku MAEMOTO és a brazil Adrian Yū YONEDA.
hármas pálya - hármas csatorna

Dubi Sándor a 65-ös körben a mexikói Carlos Flores és a tháj Chatchai Nopvichai.
négyes pálya - négyes csatorna

Második nap, május 30. szombat

Női egyéni kategória

A 12-es selejtezőkörben Bővíz Marinának a norvég Marianne Skiftesvikkel és a kínai Zhào Míngruìval (赵明睿) kell mérkőznie.
egyes pálya - egyes csatorna

Női csapat kategória

Ebben a versenykategóriában a magyar válogatott nem indít csapatot.

Harmadik nap, május 31. vasárnap

Férfi csapat kategória

A 8-as körben Magyarország (HUN) Románia (ROM) Ausztrália (AUS) Chile (CHI)
kettes pálya - kettes csatorna

A mérkőzések sorrendje:
1) Magyarország (HUN) x Románia (ROM)
2) Ausztrália (AUS) x Chile (CHI)
3) Magyarország (HUN) x Ausztrália (AUS)
4) Románia (ROM) x Chile (CHI)
5) Magyarország (HUN) x Chile (CHI)
6) Románia (ROM) x Ausztrália (AUS)

Amennyiben sikerül a mieinknek kijutni a körből, a selejtezőkör után egyenes kiesésben a következő ellenfelekre számíthatunk (a papírforma szerint)

1) Portugália/Belgium/Hongkong (BELGIUM)

2) Mongólia/Kína/Montenegro/Svájc/Spanyolo./Oroszo. (SVÁJC)

3) Japán

Ezek szerint, ha minden fontos akadályt vettünk (Belgium, Svájc), a döntőbe kerülésért a japán csapattal vívunk.

A XVI. Kendo Világbajnokság hivatalos programja:

Day 1 / első nap: May 29 (Fri / péntek)
9:00AM (HUN 2:00AM)
Opening Ceremony / nyitóünnepség
10:00AM (HUN 3:00AM)
Men's Individual Championship / férfi egyéni 男子個人戦

Day 2 / második nap: May 30 (Sat / szombat)
9:00AM (HUN 2:00AM)
Women's Individual Championship / női egyéni 女子個人戦
Women's Team Championship / női csapat 女子団体戦

Day 3 / harmadik nap: May 31 (Sun / vasárnap)
9:00AM (HUN 2:00AM)
Men's Team Championship / férfi csapat 男子団体戦
6:30PM (HUN 23:30)
Closing Ceremony / záróünnepség 閉会式

A mérkőzések a következő linkeken követhetők:

Shiaijo-1
http://www.ustream.tv/channel/aj-kendo-f
Shiaijo-2
http://www.ustream.tv/channel/aj-kendo-f-ch2
Shiaijo-3
http://www.ustream.tv/channel/aj-kendo-f-ch3
Shiaijo-4
http://www.ustream.tv/channel/aj-kendo-f-ch4

Bánáti Zsombor