Magyar Kendo, Iaido és Jodo
Szövetség

Bp. 1073. Dob utca 80. I./12.
mobil: +36 20 460 2565
tel./fax: +36 1 342 0034
e-mail: office@kendo.hu

EKB 2017

Eredmények és statisztikák a XX. Hungária Kendo Kupáról

Egyéniben japán sikerek, csapatban ismételten Szigetközi Junior Kendo Klub győzelem a jubileumi Hungária Kendo Kupán. 6 versenykategória, 18 nemzet, 202 résztvevő.

Mint ahogy arról korábbi írásunkban beszámoltunk, a hétvégén került megrendezésre a huszadik, jubileumi Hungária Kendo Kupa nemzetközi verseny. A versenyhétvégét egy három napos szeminárium előzte meg, ami kyu és dan vizsgával zárult.

Szombaton kerültek megrendezésre az egyéni kategóriák küzdelmei, vasárnap a csapatkategóriában avattak bajnokot.
A XX. HUNGÁRIA KENDO KUPA VÉGEREDMÉNYEI

Férfi kategória

1. Murakami Raita (Japán, Tsukuba Egyetem)

2. Komori Toshiya (Japán, Tsukuba Egyetem)

3. Király Norbert (Szigetközi Junior Kendo Klub)

3. Yoshitaka Karukome (Japán, Tsukuba Egyetem)

Videók:
elődöntő 1. Yoshitaka Karukome (fehér) x Murakami Raita (piros)
elődöntő 2. Király Norbert (fehér) x Komori Toshiya (piros)
döntő Komori Toshiya (fehér) x Murakami Raita (piros)

Női kategória

1. Yuri Murata (Csehország, Kacubo)

2. Ana Momcilovic (Szerbia, Beograd)

3. Aleksandra Radojicic (Szerbia, Makoto)

3. Bővíz Marina (Magyar-Japán Kendo Klub)

Fighting Spirit: Tanja Greif (Szlovénia, Shubukan)

Fighting Spirit: Pavla Stepanova (Csehország, Kensei)

Videók:
elődöntő 1. Murata Yuri (fehér) x Bővíz Marina (piros)
elődöntő 2. Aleksandra Radojicic (fehér) x Ana Momcilovic (piros)
döntő Murata Yuri (fehér) x Ana Momcilovic (piros)

Junior kategória:

1. Valentin Chirea (románia, Clubulkendo)

2. Komjáti Krisztián (Magyar-Japán Kendo Klub)

3. Alin Chirea (Románia, Clubulkendo)

3. Alin Mocanu (Románia, Clubulkendo)

Fighting Spirit: Lé Hoang Anh (Magyar-Japán Kendo Klub)

Gyerek kategória

1. Komjáti Tamás (Magyar-Japán Kendo Klub)

2. Lukács Marcell (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub)

3. Práth Balázs (Viharsarok SE)

3. Horváth Orsolya (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub)

Fighting Spirit: Yuta Tsukamoto (Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub)

Fighting Spirit: Kiss Balázs (Magyar-Japán Kendo Klub)

Kyu kategória

1. Aleksandar Novakovic (Szerbia, Makoto)

2. Stojan Savic (Szerbia, Kaishin)

3. Marko Andrijasevic (Montenegró, Buducnost)

3. Stefan Vujovic (Montenegró, Buducnost)

Fighting Spirit: Klodova Bozena (Csehország, Kacubo)

Fighting Spirit: Ritszel Wojciech (Lengyelország, Katowicka)

Csapat kategória

1. Szigetközi Junior Kendo Klub

2. Makoto "A" Szerbia

3. Kacubo Csehország

3. MIX 2 Vegyes nemzetiségű csapat

Fighting Spirit: Anthony Leong (Skócia, Taiseidokai)

Fighting Spirit: Aleksandar Vujic (Szerbia, Kokoro)

A XX. Hungária Kendo Kupa számokban

Résztvevő nemzetek száma: 18
Magyarország, Ausztria, Bulgária, Horvátország, Csehország, Finnország, Franciaország, Németország, Görögország, Montenegró, Lengyelország, Románia, Oroszország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia
Skócia

Összes résztvevő: 202 fő
magyar: 81 fő
külföldi: 121 fő

Összes vizsgázó: 96 fő
magyar: 41 fő
külföldi: 55 fő
Sikeres vizsgát tett: 82 fő

Bánáti Zsombor

(Videók: kinsho.hu)